O nas

Usługę lotów widokowych oferuje i wykonuje AEROKLUB RYBNICKIEGO OKRĘGU WĘGLOWEGO.

Posiadamy Certyfikat Przewoźnika Lotniczego (AOC) nr PL-45A/15 wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, dzięki któremu możemy wykonywać loty widokowe samolotem i szybowcem. Nasi piloci posiadają odpowiednie licencje i badania a sprzęt spełnia rygorystyczne wymagania techniczne.


Aeroklub ROW

Aeroklub ROW został założony w 1964 roku. Jesteśmy stowarzyszeniem działającym na podstawie statutu, jako regionalny przedstawiciel Aeroklubu Polskiego, z własną osobowością prawną. Zrzeszamy modelarzy, pilotów, skoczków spadochronowych, a także innych pasjonatów szeroko pojętego lotnictwa.

Podstawową działalnością Aeroklubu jest szkolenie lotnicze, które prowadzimy w oparciu o certyfikat organizacji szkolenia lotniczego. Szkolimy od podstaw m.in. do licencji pilota szybowcowego i licencji pilota samolotowego turystycznego. Jeśli zatem marzysz o lataniu za sterami samolotu lub szybowca, zapraszamy do nas. Szczegółową ofertę szkoleń lotniczych znajdziesz na stronie internetowej Aeroklubu ROW.

Poza podnoszeniem kwalifikacji i utrzymywaniem ważności uprawnień lotniczych, nasi członkowie wykonują loty i skoki treningowe pozwalające na utrzymywanie na odpowiednim poziomie umiejętności lotniczych. Posiadamy licencję klubu sportowego, która upoważnia naszych członków do startu i reprezentowania Aeroklubu w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Aeroklub ROW posiada Certyfikat Przewoźnika Lotniczego (AOC) nr PL-45A/15 wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Aeroklub ROW Loty widokowe